Pensjonat dla koni

Stajnia w Węgrzcach

Hotel dla koni ”U Mateusza”

Hotel dla koni „U Mateusza” to stajnia w Węgrzcach pod Krakowem (zaraz na granicy miasta Kraków i miejscowości Węgrzce). Oferuje usługi pensjonatowe na najwyższym poziomie jakościowym oraz bezpieczeństwa ludzi i koni w bardzo atrakcyjnej cenie. Stajnia jest kameralna z bardzo rodzinną atmosferą. Jest także bardzo przyjazna dzieciom i wszelkiej aktywności jeździeckiej. Jest czysta, schludna, zadbana a cała dostępna infrastruktura jest sprawna technicznie. Dodatkowo infrastruktura stajni zapewnia wszystko co jest potrzebne do prawidłowego utrzymywania koni. Położona jest jeden przystanek PKP od dworca Kraków Główny a przystanek „Kraków Batowice” znajduje się zaraz obok padoków i stajni co sprawia, że jest też doskonale skomunikowana z centrum Krakowa.

Stajnia – położenie, infrastruktura

Konie stoją w stajni murowanej w boksach drewnianych o powierzchni 9 metrów kwadratowych. Karmione są 3 razy dziennie obrokiem czyli mieszanką owsa własnej uprawy oraz sieczki. Dnie konie spędzają na trawiastych pastwiskach. Stajnia oferuje dużą ujeżdżalnie o rozmiarze niecałe 60m długości i 20m szerokości pozwalająca na przejechanie pełnego dużego czworoboku. Na ujeżdżalni dostępne są także przeszkody (stojaki, kawaletki i drągi) pozwalające na budowę parkuru skokowego. Ujeżdżalnia jest systematycznie bronowana i nawadniana, aby zapewnić elastyczność podłoża. W razie nieprzyjaznych warunków atmosferycznych, do dyspozycji pensjonariuszy pozostaje kryty lonżownik z piaszczystym podłożem. Dla koni dostępna jest myjka zewnętrzna na której można schłodzić nogi wierzchowca po treningu czy też wykąpać konia.

Hotel dla koni ”U Mateusza”, stajnia w Węgrzcach – Pensjonariusze

Dla pensjonariuszy przygotowana jest siodlarnia, gdzie można zostawić ogłowia, siodła i cały sprzęt jeździecki. Siodlarnia jest zamykana na klucz aby ograniczyć dostęp niepowołanych osób. Przy stajni znajduje się także kryta budka/altanka, gdzie można schować się przed słońcem lub deszczem. Dodatkowo, znajduje się także pomieszczenie socjalne z kuchnią i łazienką gdzie można posiedzieć, napić się kawy, przebrać, umyć, skorzystać z WC. Przy stajni znajduje się także parking, gdzie można bezpiecznie zostawić swój samochód. Stajnia w Węgrzcach jest bardzo przyjazna dzieciom. Nie ma najmniejszego problemu, aby i dzieci znalazły dla siebie zajęcie, gdy rodzice jeżdżą konno. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw a inni pensjonariusze czy też rodzina gospodarzy zawsze rzuci na dziecko okiem.

Życie na stajni toczy się w rodzinnym i kameralnym charakterze. Wszyscy się znają i pomagają sobie nawzajem. Bardzo sprawnie działa grupa facebookowa pensjonariuszy gdzie można wymieniać się informacjami o kowalach, dentystach, weterynarzach czy też prośbami o pomoc w wylonżowaniu konia gdy nie będzie pensjonariuszy na stajni. Wszyscy pensjonariusze i właściciele stajni służą sobie pomocą.

Hotel dla koni „U Mateusza” stajnia w Węgrzcach to najlepszy wybór jeśli ktoś szuka stajni blisko Krakowa, z wysokim standardem za niewielką cenę a ponad wszystko ceni sobie kameralność, rodzinną atmosferę, zdrowie i bezpieczeństwo koni i dobrą zabawę – czyli to wszystko co cieszy nas w jeździectwie.

Zobacz także: