Karmienie koni

Konie w pensjonacie karmione są trzy razy dziennie paszą treściwą (śniadanie, obiad i kolacja). W standardzie karmi się obrokiem (owies z łuską słonecznikową i sieczką) taki obrok sprawia, że konie jedzą powoli, dokładnie przeżuwają przez co ich układ pokarmowy nie jest narażony na przykre konsekwencję związane z łapczywym jedzeniem owsa. Do tego na życzenie pensjonariuszy do paszy mogą być dodawane różne dodatki paszowe oraz suplementy a także jęczmień i inne (dodatki te zapewnia pensjonariusz we własnym zakresie wraz z instrukcją ile i kiedy podawać). Owies jest wysokogatunkowy, pochodzący z własnych upraw gospodarzy. Paszę treściwą podaje się z bezpiecznych korytek z ziemi, aby nawet treściwa pasza pobierana była z konie w najbardziej zbliżony do naturalnego sposób.

Pasza objętościowa czyli siano dostępna jest w nieograniczonych ilościach. Siano, podobnie jak owies, pochodzi z własnych łąk, których gospodarze mają aż osiem hektarów przeznaczonych na uprawę łąk pod siano i podobnie jak owies, siano to jest wysokogatunkowe. Różnorodność traw na łąkach uprawianych pod siano sprawia, że siano takie zapewnia wszystkie niezbędne koniom składniki. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie koni siano w boksach podaje się z ziemi, aby sposób pobierania przez konie paszy objętościowej był zbliżony do tego naturalnego.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Końskimi Smaczkami, można nabyć na miejscu dla swoich koni naturalne przysmaki dla koni w cenach hurtowych