Infrastruktura w pensjonacie

Infrastruktura stajni u Mateusza jest bardzo rozbudowana. Mimo niewielkich rozmiarów stajni pensjonariusze znajdą tu wszystko co potrzebne dla prawidłowego utrzymania koni i cieszenia się jeździectwem. Na terenie ośrodka znaleźć można takie udogodnienia jak:

  • Pełnowymiarowa ujeżdżalnia o rozmiarze 20x60m (na której można jechać duży czworobok). Na ujeżdżalni znajdują się litery małego czworoboku. Podłoże na ujeżdżalni jest systematycznie bronowane i nawadniane aby zapewnić maksymalną elastyczność. Ujeżdżalnia ogrodzona jest płotem z metalowymi słupkami i drewnianymi białymi belkami poziomymi.
  • Kryty lonżownik z podłożem piaszczystym do lonżowania konia w niepogodę. Lonżownik znajduje się pod dachem między dwoma pomieszczeniami stajennymi, co pozwala nawet w największą ulewę wylonżować konia bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Lonżownik jest ogrodzony dla bezpieczeństwa i komfortu pracy z koniem, aby nic nie rozpraszało wierzchowca podczas lonżowania.
  • Siodlarnia na sprzęt jeździecki pensjonariuszy. Siodlarnia zamykana jest na klucz dla zachowania bezpieczeństwa sprzętu przed dostępem osób trzecich. Siodlarnia jest przytulna, ciepła, nie jest w niej wilgotno więc sprzęt jest bezpieczny. W siodlarni znajdują się wieszaki na ogłowia, wieszaki na siodła i czapraki, wieszaki na ochraniacze oraz regały na sprzęt jeździecki.
  • Myjka zewnętrzna z betonowym podłożem, na której można po treningu schłodzić nogi konia bądź też umyć swojego wierzchowca.
  • Zestaw przeszkód składający się ze stojaków i drągów oraz kawaletek, który pozwala na budowę parkuru skokowego.
  • Pomieszczenie socjalne z WC, gdzie można zrobić sobie kawę, zjeść posiłek, przebrać się, umyć się i skorzystać z WC. Pomieszczenie jest przestronne, w zimie zapewnia ciepło a w lecie ochłodę.
  • Parking znajdujący się na terenie stajni, który pozwala na bezpieczne pozostawienie swojego samochodu.
  • Kryta budka/altanka przy ujeżdżalni, gdzie mogą skryć się osoby postronne podczas treningu, gdy jest upał bądź też pada deszcz.